לשיחת ייעוץ טלפונית ללא תשלום השאירו פרטים


  גמילה מקוקאין

  התמכרות לקוקאין

  קוקאין, או בשמותיו האחרים קריסטל או קראק (שהוא קוק מבושל) נחשב לאחד הסמים הקשים והמסוכנים ביותר והגמילה ממנו לרוב אינה קלה. אמנם מבחינה פיזיולוגית הגוף משתחרר מהתלות בקלות רבה יותר ביחס לחומרים אחרים- סמים אחרים או אלכוהול, אך מבחינה נפשית התלות שנוצרת בסם היא חזקה מאוד. לכן, בגמילה מקוקאין חשוב לשים דגש חזק על הפן הנפשי באמצעות טיפול פסיכולוגי ורגשי לא פחות מהפן הפיזיולוגי. 

  התחלתם להשתמש בקוקאין? חפשו כבר כעת טיפול גמילה

  כאשר מדובר על קוקאין, השימוש בסם בכל מקרה לא יוביל למקום טוב וללא טיפול וגמילה כולם בסופו של דבר מתמכרים, כל אחד בקצב ובדרך שלו. בסופו של דבר הסם הנחשב חומר פסיכואקטיבי חזק המצליח לשאוב את כולם. לכן, אם התחלתם אל תחכו. זה הזמן כבר להיכנס לגמילה כדי לשחרר את הגוף (וכמובן הנפש) מהסם בהקדם.

  תסמיני התמכרות לקוקאין

  כאמור, עם קוקאין במיוחד כדאי לגדוע את השימוש כבר בתחילתו ולא להגיע למצב של התמכרות. עדיין, כך תדעו שאתם או אדם הקרוב לכם נמצא בתהליך התמכרות:

  • ירידה במשקל: אחת ההשפעות של הקוקאין היא דיכוי תיאבון כך שככל שההתמכרות מחמירה והשימוש בסם גובר כך ישנה ירידה משמעותית יותר במשקל ואיבוד תחושת הרעב.
  • בעיות שינה: הקוקאין הוא חומר ממריץ כך שהמשתמש בו מרגיש פעיל ונמרץ עד כדי תזזיתיות ומתקשה להירדם.
  • חרדה ופרנויות: ככל שהשימוש גובר תחושת הנמרצות מתחלפת בחרדות, איבוד קשר עם המציאות ופרנויות.
  • נזלת: בשל פעולת ההסנפה ההולכת ומתגברת ישנה פגיעה בריריות האף וישנה נזלת במידה גדולה מהרגיל.

  תסמיני גמילה מהתמכרות לקוקאין

  אחת הסיבות לכך שגמילה מקוקאין היא קשה ודורשת ליווי ותוכנית מסודרת הוא תופעות לוואי המלוות את התהליך, ביניהן:

  • קריז, התקפי זעם ועצבנות
  • חרדות
  • דיכאון
  • תחושת ריקנות
  • כאבי ראש
  • חוסר ביטחון

  אילו אתגרים עומדים בפני הנגמל?

  קוקאין במיוחד, בגלל תחושת האופוריה והשחרור שהוא יוצר, גורם למכור לא להיענות לצרכיו האחרים של הגוף כמו אכילה, שינה ועוד. בנוסף, הוא גם איבד את קשריו החברתיים כי הסם הפך כל עולמו וההתרחקות מקרוביו וחבריו היא דו כיוונית: המכור לא מרגיש צורך בחברה והקרובים לו נרתעים ומתרחקים ממנו.  הצורך להקשיב שוב לצרכי הגוף הפיזיים וגם הרגשיים, לחוש תחושות ורגשות מכל קשת הרגשות, החל משמחה ואהבה ועד עצב וכאב ולהתמודד עם תופעות הלוואי שיוצרת הפחתה הדרגתית בשימוש- כל אלה הם אתגרים עצומים העומדים בפניו של הנגמל וחשוב לעבור את התהליך בליווי מתאים.

  איך נעשית הגמילה במרכז אור ולמי התהליך מתאים?

  תוכנית הגמילה שאנו מציעים, הינה תכנית מעטפת מותאמת אישית עבור כל מטופל ומטופלת. תוכנית זו מתאימה למתמודדים עם התמכרות, שיש להם מודעות לכך שישנה בעיה, רצון לפתור ולהתמודד איתה אך לא מצליחים לעשות זאת לבד. בנוסף התכנית מתאימה מאוד לאנשים עסוקים אשר רוצים להמשיך בשגרת חייהם לצד תהליך הגמילה. אנו מציעים תוכנית אישית הנבנית לכל אחד באופן אינדיבידואלי על פי תכונות האישיות שלו, מידת ההתמכרות ומגוון פרמטרים אישיים נוספים. התהליך כולל מפגשים אישיים בן מטופל למטפל המומחה בתחום, מפגשים קבוצתיים שנעשים באופן אנונימי ובהם ניתנים כלים וטיפים נוספים לגמילה, ליווי 24/7  לתמיכה וגב ברגעים הקשים, וגם טיפול זוגי ומשפחתי כי אנו רואים את התמונה הרחבה: כדי שחיי המטופל יחזרו למסלולם גם בני המשפחה או בן/ בת הזוג צריכים להיות חלק מהתהליך. כל אלו, בדיסקרטיות מוחלטת, בדגש על פרטיות כל לקוח ולקוחה.

  גמילה מקוקאין נעשית בתהליך מורכב וארוך הכולל מספר שלבים. היא חייבת להיעשות על ידי מומחים מאחר וקשה עד בלתי אפשרי להיגמל בצורה עצמאית. התגמול עבור הצלחת טיפול הינו אדיר ובעל יתרונות ניכרים. המשמעות העיקרית הינה חזרה לחיים נורמאטיביים. "מרכז אור" לטיפול בהתמכרויות עוסק בתחום וניתן לקבל אצלו מידע רלוונטי.

  גמילה מקוקאין – בעזרת צוות יעיל ומיומן

  גמילה מקוקאין הינה, במקרים קיצוניים, אף מצילת חיים. ההתמכרות מתחילה עם צריכת הסם ראשונה. אחת הנסיבות לכך היא היותו צורך אלכוהול מושבע. קוקאין נחשב כגורם ממתן לצריכת אלכוהול אבל, מאידך, מביא עימו פגעים אחרים. השימוש הראשון גורם לאופוריה רגעית המצליחה למשוך את המשתמש לצריכה נוספת. בהמשך, הוא עלול לחוות דיכאונות וחרדות, בעיות שינה, חוסר יכולת לתקשר עם הסובבים אותו בצורה ברורה, חוסר יכולת לתפקד כולל מינית ועוד. כך עד ליצירת תלות פיזית ונפשית. מכורים רבים מכירים את מצבם ומגיעים בכוחות עצמם לבקשת עזרה. כך בעזרת בני משפחה ובטרם מגיעים לסיטואציית איבוד שליטה על חייהם. תכנית הגמילה הינה בת שני שלבים ואותה מכין מטפל ראשי בעל הסמכה. בפיקוחו פועלים רופאים, אחים ואחיות, מטפלים אלטרנטיביים ומומחים אחרים. הם פועלים יחד כצוות מקצועי אבל כל אחד גם מטפל אישית ככל הנדרש. לרוב, נעזרים גם בבני משפחה.

  יתרונות בלבד

  השלב הראשון כרוך במניעת גישה אל הקוקאין. בתקופה הנ"ל יופיעו אצל המטופל תופעות קשות של הזעה, דופק מהיר, נדודי שינה, דיכאון וחרדות. בעת הצורך, מספקים תרופות מקלות ומרגיעות נפש. השלב השני כולל שיחות ופעילויות אחרות. מטרתן היא לעודדו לראות את העתיד הוורוד וכך למצוא כוחות נפשיים ליציאה מהמצב ללא חזרה אליו. טיפול מוצלח יחזיר בהדרגה את הנגמל לחיים נורמאטיביים. היתרונות ניכרים במישור האישי, הכספי, התפקודי ועוד.

  מרכז מטפל ותומך

  "מרכז אור" לטיפול בהתמכרויות עוסק בתחום ומומלץ לקבל ממנו טיפול מקצועי המלווה ביחס אישי. הוא כולל ייעוץ כולל לבני המשפחה, ליווי ותמיכה רבה ועוד. מנהלי המרכז הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיעים, בין היתר, ממתן שירותים איכותיים ללקוחות רבים ועוד. הם ישמחו לשרת נוספים.

   

  התמכרות לקוקאין נחשבת למסוכנת ומכניסה את האדם למערבולת גופנית ונפשית. היא מתחילה עם שימוש ראשון בסם המביא לסוג של אופוריה. כאשר ממשיכים לצרוך מתחילות תופעות גופניות שאף משפיעות לרעה על התפקוד היום יומי. מכורים אשר חשים במצב מגיעים לטיפול כי הם מבינים שיש קושי להיחלצות בצורה עצמאית. "מרכז אור" לטיפול בהתמכרויות עוסק בתחום וניתן לקבל אצלו מידע רב.

  התמכרות לקוקאין – עלולה לסכן חיים

  התמכרות לקוקאין עלולה לסכן חיים ומשום כך יש לטפל בה בהקדם האפשרי. במקרים רבים, המתמכר הינו צרכן אלכוהול בכמות מופרזת. הוא מנסה למתן את הצריכה בעזרת הסם אבל אינו יודע שהוא נכנס למסלול מסוכן אף יותר. ככל שהוא מרבה בשימוש מגיעים סימפטומים של דיכאונות וחרדות, חוסר יכולת נורמאטיבית לתקשר עם הסביבה, חוסר תפקוד כולל מיני ועוד. לפני שהוא מתחיל לאבד שליטה על חייו הוא חייב להגיע לטיפול במרכז מסודר. המטפלת הראשית, עובדת סוציאלית בהכשרתה, תכין עבורו תכנית גמילה ואף תפקח עליה. היא בוחרת לצידה מומחים אחרים ובין היתר רופאים, אחים ואחיות, מטפלים אלטרנטיביים ועוד. כל אחד יתרום מיכולותיו, ובנוסף, יפעל הצוות כגוף אחד למציאת פתרונות. במהלך הטיפול ניתן להיעזר בבני משפחה המודעים למצב.

  שלבים חשובים

  קיימים שני שלבים עיקריים. בראשון מונעים גישה אל הקוקאין. במהלכו יופיעו אצל המטופל תופעות קשות של הזעה, דופק מהיר, נדודי שינה, דיכאון וחרדות. המטופל יכול לבקש ולקבל תרופות מרגיעות להקלה. בשלב השני יקיימו מולו שיחות ופעילויות אחרות שמטרתן היא לעודדו לראות את העתיד הטוב המצפה לו. כך הוא אמור למצוא כוחות נפשיים פנימיים שיתרמו ליציאה ממצבו ללא חזרה אליו. היתרונות להיחלצות מהמצב הינם רבים ומתבטאים בעיקר בשיבה לאורח חיים נורמאטיבי.

  מרכז בעל תשתית מתאימה

  "מרכז אור" לטיפול בהתמכרויות עוסק בתחום ומומלץ לקבל ממנו טיפול מקצועי שנלווה אליו יחס אישי. הוא כולל ייעוץ כולל לבני המשפחה, מסלול מותאם לצרכים, ליווי ותמיכה רבה ככל הנדרש ועוד. מנהלי המרכז הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיעים, בין היתר, ממתן שירותים מעולים ללקוחות רבים ועוד. הם ישמחו לשרת נוספים.

  מרגישים שאתם נופלים בהדרגה לתוך הסם והוא מתחיל לשלוט בכם? אל תחכו וטפלו בעצמכם עכשיו. אנו במרכז אור כאן בכל שאלה או בקשה.

  לשיחת ייעוץ טלפונית ללא תשלום

  השאירו פרטים

   עוד בנושא

   להמשך קריאה

   איך מזהים מתי מדובר בהתמכרות?

   השפעת השימוש במריחואנה (או שבשמותיו האחרים גראס או קנאביס) תלויה מאוד במינון בו משתמשים ובנתונים הפיזיולוגיים של כל אחד. לכן, חשוב להיות כל הזמן עם היד על הדופק ולשים לב מתי העישון הופך מבילוי עליו יש שליטה מוחלטת ומתי מדובר כבר על התמכרות. אנו במרכז...
   להמשך קריאה

   התמכרות לסמים

   טיפול בהתמכרות לסמים התמכרות לסמים נחשבת לבעיה רצינית הגורמת לפגיעה באורח החיים של המכור אליה. כדאי לו לטפל בה לפני אובדן שליטה בתחומים חיוניים וחשובים בחייו. יש קושי להיחלץ עצמאית מהמצב ויש צורך בסיוע של מומחים לנושא. במכון גמילה מקבל כל אחד תכנית טיפול המתאימה למצבו....
   להמשך קריאה

   התמכרות לקנאביס

   התמכרות לקנאביס - מרכז אור התמכרות לקנאביס פוגעת רבות במהלך החיים השגרתי של המכור. תופעות הלוואי עלולות להיות מורכבות וקשות ומשפיעות לרעה על התפקוד היום יומי. יש צורך לטפל בנושא בדחיפות. היכולת להיחלץ עצמאית ממצב כזה קשה מאוד, ולכן, מומלץ להיעזר במומחים לנושא. "מרכז אור" לטיפול...
   להמשך קריאה

   גמילה מוויד

   איך להיגמל מוויד גמילה מוויד נערכת בתהליך מורכב ומומלץ שיהיו מעורבים בו מומחים. התמכרות לסם הנ"ל משבשת קשות את החיים, ובמצבים קיצוניים, גורמת אף לאיבוד שליטה עליהם. מכור המודע למצבו יכול להגיע לבדו או בלויי בני משפחה לטיפול מקצועי. הוא יזכה לקבל תוכנית גמילה המותאמת למצבו,...
   להמשך קריאה

   איך להיגמל מקנאביס?

   איך להיגמל מקנאביס השאלה מטרידה רבות מכורים המודעים למצבם ובני משפחותיהם. השאלה מתחדדת כאשר ההתמכרות מתחילה להשפיע לרעה על אורח חייהם. התשובה, לרוב, הינה שחייבים להיגמל אבל כדאי לעשות זאת בהקדם אפשרי, כאשר עדיין מודעים למצב ובעזרת מומחים לנושא. יש קושי אמיתי לצאת ממצב בצורה עצמאית,...
   להמשך קריאה

   כמה זמן לוקח להיגמל מקנאביס?

   כמה זמן לוקח להיגמל מקנאביס? השאלה הזאת מטרידה מכורים רבים ואת בני משפחותיהם המודאגים. אין לה תשובה חד משמעית כי הדבר תלוי רבות בכל סיטואציה. יחד עם זאת, ברור כי התמכרות משפיעה לרעה על אורח החיים. ברור גם כי יש קושי להיחלץ עצמאית מהמצב וכדאי להיעזר...
   להמשך קריאה

   גמילה מגראס

   מכון גמילה מגראס גמילה מגראס אמורה לפתור בעיה רצינית המשפיעה לרעה על אורח חייו של המכור. ההתמכרות מתחילה בעישון מזדמן אבל עלולה להפוך לקבועה ובלתי נשלטת. אנשים המודעים למצבם יכולים להיעזר במומחים ובעלי מקצוע כי, לרוב, יש קושי אמיתי להיחלצות עצמאית ממצב מורכב כזה. כל מטופל...
   להמשך קריאה

   גמילה מחשיש

   איך להיגמל מחשיש גמילה מחשיש חייבת להיות מקצועית ומוצלחת. הנגמל יזכה להיחלץ ממצב קשה, ובנוסף, יתגברו סיכוייו לגמילה לצמיתות מכל סוגי הסמים. אדם המודע למצבו הבעייתי יכול להגיע בגפו או בלוויית בני משפחה למרכז הטיפול. תותאם עבורו תכנית ספציפית הכוללת מספר שלבים. "מרכז אור" לטיפול בהתמכרויות...
   להמשך קריאה

   גמילה ממריחואנה

   גמילה ממריחואנה - מרכז אור השפעת השימוש במריחואנה (או שבשמותיו האחרים גראס, וויד או קנאביס) תלויה מאוד במינון בו משתמשים ובנתונים הפיזיולוגיים של כל אחד. לכן, חשוב לשים לב מתי העישון הופך מבילוי, או אלמנט הרגעתי כזה או אחר עליו יש שליטה מוחלטת, להתמכרות הפוגעת בתפקוד...
   להמשך קריאה

   גמילה מקוקאין

   התמכרות לקוקאין קוקאין, או בשמותיו האחרים קריסטל או קראק (שהוא קוק מבושל) נחשב לאחד הסמים הקשים והמסוכנים ביותר והגמילה ממנו לרוב אינה קלה. אמנם מבחינה פיזיולוגית הגוף משתחרר מהתלות בקלות רבה יותר ביחס לחומרים אחרים- סמים אחרים או אלכוהול, אך מבחינה נפשית התלות שנוצרת בסם היא...
   להמשך קריאה
   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי
   דילוג לתוכן